Projekty – Hanka Rybka / KOLĘDY

Hanka Rybka KolędujeHanka Rybka z Zespołem, swoimi interpretacjami kolęd i pastorałek, tworzą niepowtarzalny nastrój. Panuje wyjątkowo świąteczna i pogodna atmosfera, dająca słuchaczom dużo radości i energii.

Zespół wykonuje kolędy polskie oraz pastorałki pochodzące z Podhala i nie tylko. Prezentowany program jest przede wszystkim oparty na płycie Hanki Rybki, zatytułowanej „Gwiozdkowo Opowiastka”, którą nowatorsko zaaranżowanał Karim Martusewicz (basista zespołu VOO VOO). Premiera płyty odbyła się w Studio im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie w Radiowej Trójce. A jedna z kolęd „Dziecina Mała” była umieszczona na płycie promującej akcję Programu Trzeciego Polskiego Radia „Pocztówka do Świętego Mikołaja”.

Każdy koncert Hanki Rybki, to wyjątkowa okazja do radosnego przeżywania wyjątkowego czasu Bożego Narodzenia. Wieczór może być dodatkowo wzbogacony o góralskie bajania - ciekawe wiersze i anegdoty o tematyce świątecznej. Kolędowanie w wykonaniu Hanki Rybki to wyjątkowy program, będący mieszaniną jazzu i muzyki folkowej, zagranych z pasją i góralskim temperamentem.

Hanka i wszyscy Muzycy z Zespołu są rodowitymi góralami z Zakopanego, dlatego też występują w tradycyjnych góralskich strojach i płynnie komunikują się gwarą góralską, co niejdnokrotnie stanowi dodatkową atrakcję.